fotografia sensualna warszawa emilia lyon

5 sposobów jak czuć się swobodniej przed obiektywem na sesji kobiecej

Sesje zdjęciowe kobiece to wyjątkowe doświadczenie, które pozwala odkryć nasze piękno, wyrazić swoją autentyczną osobowość i poczuć się pewniej we własnym ciele. Często jednak przed obiektywem możesz czuć się nieco spięta. To zupełnie naturalne, że czujesz się niezręcznie – to nowa i niecodzienna sytuacja – a my jeszcze nie znamy się bliżej. Dlatego dziś podzielę się z Tobą pięcioma sprawdzonymi sposobami, które pomogą Ci swobodniej czuć się podczas sesji fotograficznej. Przygotuj się na uwolnienie swojej prawdziwej, dzikiej energii! Gdzieś między mądrą wiedźmą a beztroską dziewczynką.

 

Przygotuj się mentalnie

 

Zacznij od przygotowania się mentalnie do sesji. Pomyśl o tym jako o czasie tylko dla Ciebie, kiedy możesz odkryć i wyrazić intymne zakamarki swojej duszy. Przedstaw sobie siebie w pozytywnym świetle i uwierz w swoje piękno. Przypomnij sobie, jakie cechy i wartości są dla Ciebie ważne. Jeśli trudno Ci myśleć o powierzchownym, cielesnym pięknie pomyśl o pięknych i niezwykłych cechach swojej osobowości. Pomyśl o komplementach i słowach wdzięczności jakie ostatnio otrzymałaś. To pomoże Ci poczuć się pewniej i bardziej komfortowo podczas sesji.

 

Wybierz odpowiednią garderobę

 

Dobrze dobrana garderoba może znacząco wpłynąć na Twoje samopoczucie i pewność siebie na sesji. Wybierz stroje, w których czujesz się komfortowo i które podkreślają Twoją indywidualność. Możesz też skonsultować się z ze mną w kwestii stylizacji, aby uzyskać inspirację i porady dotyczące ubioru – w swoim atelier mam kilkanaście ultrakobiecych peniuarów, często też kobiety decydują się na malarskie portrety gdzie oprócz otulającej je miękkiej tkaniny są nagie. Jedna rzecz z głowy! Więcej o przygotowaniu do sesji i garderobie poczytasz tu: Co ubrać na sesję zdjęciową?

 

Pracuj z zaufaną fotografką

 

Wybór odpowiedniej dla Ciebie fotografki ma ogromne znaczenie dla poczucia się swobodnie i komfortowo na sesji. Znajdź osobę, z którą czujesz się swobodnie i której styl fotografii odpowiada Twoim oczekiwaniom. Dobra relacja z fotografką sprawi, że poczujesz się bardziej zrelaksowana, co przełoży się na naturalne i autentyczne ujęcia. Podstawą jest tu zaufanie – ufamy sobie wzajemnie – nie ma tematów tabu i w każdej chwili możesz porozmawiać ze mną o swoich potrzebach czy wątpliwościach.

 

Skup się na pozytywnych emocjach i bądź obecna

 

Kiedy jesteś przed obiektywem, skoncentruj się na pozytywnych emocjach i małych radostkach. Pomyśl o tym, co Cię inspiruje, co sprawia, że czujesz się piękna i silna. Pozwól, aby te emocje przejęły kontrolę nad Twoją postawą i wyrazem twarzy. Uwolnij swoją wewnętrzną energię i pozwól mi uchwycić te momenty. Będę z Tobą w każdym momencie podczas sesji, pomagam z pozowaniem od stóp do głów, najczęściej sama pokazuję pozy wywracając przy tym elementy scenografii 😉 Postaraj się nie fiksować na najmniej ulubionych części swojego ciała, a jeśli czujesz, że tak się dzieje – daj znać. Możemy przestać, napić się herbaty, posiedzieć razem w trudniejszych emocjach aż będziesz gotowa kontynuować.

 

Baw się i eksperymentuj

 

Najważniejsze, to pozwolić sobie na zabawę i eksperymentowanie. Odkryjmy razem różne pozy, ruchy i wyrazy twarzy. Odkryjesz nowe strony siebie i uwolnisz swoją twórczą energię. Sesja fotograficzna to nie tylko moment uwiecznienia piękna, ale także czas na odkrywanie części siebie których obecność przeczuwałaś ale nie miałaś przestrzeni czy odwagi by je zgłębić.

 

Mam nadzieję, że pomogłam Ci poczuć się nieco pewniej.

 

Wiesz, że jesteś piękna? Twoje ciało jest płótnem, na którym malujesz swoje historie.

Jestem tu, aby Cię uwiecznić. Twoje głębokie spojrzenie, pełne wspomnień, nadziei i marzenia. Twoje ciało, które często tęskni za Twoją pełną niepodzieloną uwagą i czułością. Radykalną, bezwarunkową empatią. Twoją duszę, która pragnie wyrazić się swobodnie i artystycznie, bez cenzury. To jest Twój moment. Podaruj sobie chwilę, by otworzyć się na nowe możliwości.

Zanurz się w swojej wyobraźni. Poczuj energię twórczego oddechu, który zaczerpniemy razem. Pozwól, aby mój nieoceniający obiektyw złapał Twoje tu i teraz, jak prastary owad w bursztynie.

Daj sobie szansę na wyjątkowy prezent dla samej siebie. Przyjdź i poczuj moc buduarowej sesji zdjęciowej. Moc, która wypływa głęboko z Ciebie, masz ją już w sobie. Nie musisz nic robić, niczego udawać. Jesteś wystarczająca.

 

Razem połączymy sztukę, sensualność i Twoją unikalną osobowość. Czas sięgnąć po to, czego pragniesz. Czas pozwolić swojej kobiecości zabłysnąć. Czas na Twoją niepowtarzalną, unikalną Tobie sesję zdjęciową. Czas poczuć się swobodnie w swoim ciele – na co dzień i przed obiektywem.

 

Czekam na Ciebie.

 

Obserwuj mnie na Instagramie!

@emilialyonphotoAutorka wpisu: Emilia Lyon

Fotografka buduarowa, królowa intymności. Maluje światłem i scenografią, tworząc artystyczne, intymne fotografie, których celem jest celebracja kobiecości, i naturalnego piękna.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *