Wszystko Ci wolno. Nic nie powinnaś. Sesja buduarowa jako zabawa z wyrażaniem siebie.

Sesje buduarowe to wyjątkowy sposób na wyrażenie części siebie, których nie pokazujemy na co dzień. Na opowiedzenie historii, które nosimy w sobie. Podświadomie czujemy, że są drogocenne, wielowymiarowe, unikalne. Ale często wstydzimy się je pokazać. Wychowuje się nas na skromne i grzeczne. Uważam, że nie musisz być tradycyjnie „kobiecą” osobą, aby wziąć udział w sesji buduarowej. Buduar zrobiony dobrze to celebracja różnorodności, wyrazistość i swobodna ekspresja. Każda osoba, bez względu na prezentację, tożsamość i styl, może na sesji wyrazić się w autentyczny sposób, w bezpiecznej i nieoceniającej przestrzeni.

Chętnie dowiem się, co siedzi Ci w głowie.

Fotografia to dla mnie przyciąganie kobiet o podobnych wartościach i wspólna kreatywność.

Umów się na sesję!

 

 

Sesja buduarowa jako krok ku wolności od obsesji piękna

Jedną z najbardziej transformacyjnych cech sesji buduarowych jest to, że nie ma żadnych sztywnych reguł czy norm, które należy spełnić. Nie ma castingów, egzaminów i kwalifikacji. To, kim jesteśmy i jak pragniemy się wyrażać, przekracza ramy tradycyjnych wzorców płciowych i oczekiwań społeczeństwa. Sesja buduarowa to manifestacja tej wolności.

 

Ekspresja i wyzwolenie jako podstawowE wartości

Jednym z wyzwalających i kreatywnych elementów sesji jest możliwość zabawy tożsamością płciową – przymierzanie tego, co rozumiemy za tradycyjnie przypisane do danej płci i obserwowanie uczuć jakie się w nas pojawiają. Możesz być męska, androgyniczna, kobieca (cokolwiek te słowa dla Ciebie znaczą) lub zupełnie poza tymi ramami/definicjami. Jeśli masz ochotę wyrazić swoje wyuzdanie, delikatność, uległość, dominację czy ekscentryczność – sesja buduarowa to przestrzeń, w której możesz to zrobić, bez ocen czy ograniczeń. O wszystkim rozmawiamy przed sesją by odbyła się ona w atmosferze pełnej zaufania i poczucia bezpieczeństwa. Fotografowałam kobiety w garniturach, syrenich ogonach, anielich i demonich skrzydłach, nago, z rogami, w koronach, od stóp do głów w lateksie. Jak śpiewała Madonna: „Express yourself”

 

Sesja jako lustrzane odbicie Twojej osobowości

Sesja buduarowa jest przestrzenią, w której, niczym Alicja w Krainie Czarów możesz przejść na drugą stronę lustra i obejrzeć swoją osobowość w pełnej krasie, w każdym detalu. Każda sesja to odzwierciedlenie tego, kim jesteś i jak się czujesz w danym momencie w Twoim życiu. Możemy połączyć Twoje indywidualne cechy, opowieści, wspomnienia, preferencje i emocje, tworząc przy tym unikalne i pełne emocji fotografie. Będą reprezentować Twoją spersonalizowaną definicję piękna.

 

Różnorodność w sztuce i życiu: Zainwestuj w siebie

Piękno, które interesuje mnie najbardziej na mojej drodze twórczej, i to które tworzę z każdą z Was, to piękno wykraczające poza konwencjonalne normy. Poza kanony, definicje, społeczne nakazy i zakazy. Pragnę oddać fotografowanym kobietom ich podmiotowość, dać głos milczącym dotąd muzom artystów. Dać im przestrzeń by stawiały się wyżej w relacjach i na swojej liście priorytetów. By zauważały i pielęgnowały swoją sprawczość i niezależność. Bogactwo historii jakie nosicie w sobie i ten moment, kiedy w końcu mogą wyjść na światło dzienne, zabłysnąć w czułym świetle którym Was otulam. To jedna z moich głównych przyjemności w pracy – stawianie Was na scenie, w roli głównej bohaterki.

 

 

Sesje buduarowe w moim atelier to bezpieczna i nieoceniająca przestrzeń, w której każdy może wyrazić się w sposób, jaki jest mu najbliższy. To możliwość celebracji swojej tożsamości, indywidualności i swojego ciała – dokładnie takiego jakim jest teraz. W czułości i zmysłowości. To manifestacja wolności i pozwolenia sobie na bycie widzianą. Wiem, że często wydaje Ci się, że teraz nie jest na to najlepszy moment, że są ważniejsze wydatki, że nie jesteś modelką, nie potrafisz pozować, musisz schudnąć i nie wiesz w co się ubrać. Nie spędzaj życia w poczekalni i podaruj sobie to czułe i transformacyjne doświadczenie.

 

Obserwuj mnie na Instagramie!

@emilialyonphotoAutorka wpisu: Emilia Lyon

Fotografka buduarowa, królowa intymności. Maluje światłem i scenografią, tworząc artystyczne, intymne fotografie, których celem jest celebracja kobiecości, i naturalnego piękna.